תוכנית להכשרת מטפלים JCBT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי יהודי
Jewish Cognitive Behavioral Therapy

ע"י מכון "דעת ותבונה" בראשות הרב יצחק ערד

מרכזת: הגב' הלנה ערד

CBT – טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הוא טיפול ממוקד וקצר טווח שהוכח בעולם כיעיל ואפקטיבי ביותר לטיפול בהפרעות כמו חרדה, דיכאון, פוסט-טראומה, כפייתיות ועוד. הטיפול מתייחס לבעיות בשרשן, ונותן כלים להתמודדות ולשינוי. הטיפול מבוסס על שילוב של רעיונות מהטיפול הקוגניטיבי וההתנהגותי כאחד.

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי יהודי הוא טיפול פסיכולוגי, המשלב ידע מעמיק בהבנת הנפש לאור תורת החסידות והקבלה יחד עם מתן כלים מעשיים ליצור שינוי ולרפא את הנפש.

השיטה משלבת את הרעיון לפיו על מנת ליצור שינוי אצל המטופל, יש צורך בשינוי תפיסת המציאות כפי שנעשה בטיפול הקוגניטיבי, יחד עם הרעיון לפיו יש צורך ליצור שינוי בהתנהגות המטופל. ולכן הטיפול יכלול למידה ותרגול של התנהגויות חדשות, כפי שמקובל בטיפול ההתנהגותי.

רעיונות הטיפול מבוססים על ידע מעמיק בהכרת הנפש כפי שהוא מבואר בתורת החסידות והקבלה.

התכנית תקנה ללומדים את הכלים המקובלים בעולם בתחום הCBT בשילוב כלים מעולם האימון המדגישים את הצורך לרומם ולהעצים את האדם לקראת מימוש תפקידו ויעדיו. הכלים יילמדו ממקורם היהודי, ויעמיקו את הבנת נפש האדם ואת התהליכים המביאים לשינוי ולריפוי הנפש תוך מתן דגש לאמונה בזולת, לאמונה במשמעות שיש במה שהוא עובר ובכוחות שניתנו לו להתמודד, להתגבר ולנצח. יסודות השיטה הקוגניטיבית התנהגותית גלומים בתורה בכלל ובכתבי החסידות והקבלה בפרט.

הקורס יצור המשגה והבנייה שיטתית של עקרונות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי יהודי. הלומדים יקבלו הכשרה בשיטות הטיפול והדרכה המבוססת על ידע וניסיון עתיר שנים של מרצים ומטפלים בתחום.

התכנית כוללת לימוד פרונטלי, קריאה והאזנה לחומרי לימוד נוספים, הכנת תרגילים ומטלות וכתיבת דוחות טיפול.

מבנה התכנית:

התכנית כוללת קורסים תאורטיים, תרגול, סדנאות חווייתיות ליישום, הדרכה אישית, הדרכה קבוצתית ופרקטיקום. התכנית היא דו-שנתית הכוללת 30 מפגשים בשנה, סה"כ 300 שעות.

קהל היעד:

התכנית מיועדת לאנשי מקצוע מהתחום הטיפולי, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, תרפיסטים, אנשי חינוך, יועצים, מאמנים אישיים, ובעלי כישורים אישיים להצלחה בתכנית.

לפרטים נוספים והרשמה ולקביעת ראיון אישי – 077-3137800

www.tvunah.com

היקף הלימודים

קורס דו שנתי. 540 שעות. 30 מפגשים

יום הלימודים

יום רביעי בין השעות 9:30-13:30

תנאי קבלה

ראיון אישי

תעודה למסיימות

תעודת הסמכה לטיפול ב jcbt – טיפול קוגניטיבי התנהגותי יהודי, מטעם מכון "דעת ותבונה" ובשיתוף מכללת "בית רבקה"
אני רוצה להודות, על בחירת קורסים יוצאים מן הכלל ושיעור זה בפרט ובמיוחד.. בנוסף, אני גם רוצה לכתוב שיש לי עוד כמה חברות שלומדות בשנה זו את התואר ה2 שלהן במכללות אחרות והן שומעות ממני את הכלים שאני לומדת בקורס ואני פשוט מעוררת אצלן קנאה!! תודה מעומק ה💕 ה' ישלם את שכרכן הטוב!
זאת היתה הבחירה המצויינת ביותר לשנת שבתון האווירה, המקום היפהפה , היחס האישי, המבין, המכבד, מגוון השיעורים הרחב והמרצים המיוחדים תודה רבה על שנה שנתנה לי אנרגיות להמשך מחכה כבר לחזור אליכם בשנת שבתון הבאה
מכללת בית רבקה מכללה ברמה גבוהה. כל השיעורים עם השקעה ותוכן מעניין. נכחתי לראות זאת גם בקורס קיץ שכל אחת יצאה מחדר אחר ואמרה לחברתה הפסדת שלא נרשמת לקורס הזה כל אחת נהנתה בקורס שהיא נכחה בו – זה אומר הרבה יחס ההנהלה יחס המזכירות ראוי לשבח. הכל במאור פנים. ההתחשבות בדברים שמבקשים

גם אלו מעניינים אותך?

נגישות
go up

העדכונים הכי חמים אצלך במייל!

סדנאות , קורסים, כנסים וחידושים

לא מרשה לעצמי להשאר בחוץ

מלאי את הפרטים שלך ונחזור אליך לרישום